Urobme autentickú rekonštrukciu a poďme do toho (akronym DRAGON)

Informácie o projekte

DRAGON

Západný palác ako ho dnes nazývame, pôvodne gotický palác s rytierskou sálou, vznikol počas obdobia vlastníctva hradu uhorským vojvodom poľského pôvodu Stibora zo Stiboríc, na prelome 14.-15. storočia. Na priečelí sa nachádzal Stiborov kamenný erb. Dnes je súčasťou expozície venovanej hradu v múzeu kúria Ambrovec. Neskoršie renesančné úpravy dotvárali objekt na obraz svojej doby. Stibor zo Stiboríc ako spoluzakladateľ a člen rádu draka mal v klenote svojho erbu draka a rovnako aj v štíte, sediaceho na dvoch polmesiacoch.

Preto aj symbol draka bol podkladom pre vytvorenie názvu projektu, ktorý čerpá z histórie a budí dojem majestátnosti. Za jednotlivými písmenami slova DRAGON alebo po slovensky DRAK sa skrýva aj význam a posolstvo projektu.

Názov projektuUrobme autentickú rekonštrukciu a poďme do toho
(akronym DRAGON)
PríjemcaObec Beckov

www.obec-beckov.sk/sk/hrad

Celkové oprávnené
výdavky projektu
1 080 831 €
Spoluúčasť obce Beckov97 274 €
Partneri projektuZdruženie historických miest a obcí
Stredná odborná škola Nové Mesto nad Váhom
Hogskulen for landbruk og bygdeutvikling (VŠ Nórsko)
Plánované trvanie projektuod podania akceptačného listu (19.8.2020) do 31.12.2023
983 557 € Výška dotácie    98% Progres prác   12/2023 Dokončenie prác

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Grantov EHP a Nórska na Slovensku, navštívte stránku www.eeagrants.sk alebo www.norwaygrants.sk. Všeobecné informácie ku všetkým medzinárodným projektom nájdete na stránke www.eeagrants.org.