2023 - 2024 Zníženie energetickej náročnosti Obecného úradu v obci Beckov

Na projekt zateplenia budovy obecného úradu, výmeny časti okien a na rekonštrukciu kúrenia sme získali podporu formou dotácie z Environmentálneho fondu.

Cieľ:

Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov.

Podpora výroby tepla, teplej vody a elektrickej energie prostredníctvom využívania obnoviteľných a nízkoemisných zdrojov.

Prínosy:

Projekt vykazuje zásadné úspory spotrebovaných energií. Jeho realizácia bude prínosom po ekonomickej, aj po ekologickej stránke.

Každá jedna zateplená budova prispieva k cieľu minimalizácie produkcie CO2, čím sa zlepšujú životné podmienky obyvateľov nie len v dotknutej oblasti, ale aj v celoplošnom meradle.

Zníži sa ekonomická náročnosť na prevádzku budovy obecného úradu (znížia sa náklady na vykurovanie). Znížením poruchovosti sa zvýši aj faktor bezpečnosti a optimalizuje sa spotreba energie. Z veľkej časti sa zmení druh paliva, prispeje sa k ochrane ovzdušia a zníži sa miera emisií.