2024: Dni obce - sobota

2. miesto ZŠ s MŠ Beckov

3. miesto Hasiči Kálnica

Ocenenie verejnosti:            PZ HURBAN Beckov

súťažné tímy: 1. Florbalisti Beckov, 2. Beckovské Xichty, 3. U kuchárov, 4. „4F“, 5. HRAD Beckov, 6. Jednota dôchodcov Beckov, 7. OŠK SLOVAN Beckov, 8. Obec SLAVKOV,  9. Základná a materská škola Beckov,  10. Peter a Peter, 11. Súrodenci Kováčikovci, 12. Rodina Šimovcová, 13. PZ HURBAN Beckov, 14. ČAŇO TEAM, 15. HASIČI Beckov, 16. Hasiči KÁLNICA

Beckovský beh

Muži: 1. Ján Ondrejovič, 2. Patrik Remiš, 3. Patrik Danek

Ženy: 1. Ivana Vincurská, Lenka Jamborová

Deti: Marek Jambor, Richard Šimko, Nina Pevná, Kristína Zelinková, Elena Vincurská, Rebeka Palková

Srdce pre Beckov - externý defibrilátor

Obec Beckov získala v roku 2024 z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja dotáciu 800 € na projekt „Srdce pre Beckov“ z oblasti zdravotno-humanitárnej starostlivosti. Počas podujatia Dni obce Beckov 2024 bol v sobotu 24.8. návštevníkom odprezentovaný defibrilátor a jeho práca s ním. Profesionálna záchranárka Mgr. Natália Muthová z Ako zachrániť život s.r.o. pomocou figuríny a AED defibrilátora ukázala ako oživovať a zachrániť človeka pri situáciách ohrozujúcich život. Defibrilátor je nenahraditeľným pomocníkom pri poskytovaní 1. pomoci pred príchodom záchrannej služby. Nakoľko v prípade zlyhania srdca rozhodujú sekundy a rýchly zásah podstatne zvyšuje nádej pacienta na prežitie. Cieľovou skupinou je široká verejnosť – ľudia v produktívnom veku, športovci, u ktorých môže prísť k zlyhaniu srdca pri fyzickej aktivite, často ako dôsledok doteraz neidentifikovaných, dovtedy „nemých“ srdcových ochorení (napr. kardiomyopatií) alebo porúch srdcového rytmu, tiež deti a ostatní občania a návštevníci obce. V týchto chvíľach je rozhodujúca každá minúta, a preto umiestnením defibrilátora na verejne prístupnom mieste sa zvýši šanca na záchranu života v kritickej situácii. Externý defibrilátor na srdcové zlyhanie bude umiestnený v centre obce (budova bývalej lekárne) a v prípade potreby celoročne prístupný širokej verejnosti. Realizované s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Fuera Fondo

Beckovské Xichty